products

Samoczyszczący, automatyczny filtr płukania wstecznego do filtra XF chroni filtr

Podstawowe informacje
Miejsce pochodzenia: Shanghai
Nazwa handlowa: LIVIC
Orzecznictwo: ISO9001/SGS
Numer modelu: XF
Minimalne zamówienie: 1 pc
Cena: Negotiation
Szczegóły pakowania: Polywood
Czas dostawy: 60 dni roboczych
Możliwość Supply: 100szt rocznie
Szczegóły informacji
Materiał obudowy: 304,316L, CS, 904L Ocena filtracji: 50-2000 mikronów
Lepkość: 1-40cp Temperatura pracy: 0-95 ℃
Ciśnienie robocze: 0,6, 1,0 MPa Natężenie przepływu: 9-8000 m³ / h

opis produktu

Samoczyszczący, automatyczny filtr płukania zwrotnego chroniący filtr przed systemem UV

Opis

Automatyczny filtr płukania zwrotnego serii XF to samoczyszczący system filtracji nowej generacji, zaprojektowany niezależnie przez LIVIC, zintegrowany z wieloma filtrami szczelinowymi. Kiedy elementy filtrujące są zatkane, specjalnie zaprojektowane ramię do płukania wstecznego wyczyści elementy jeden po drugim. Jako wysokiej klasy samooczyszczający się filtr, jest on przeznaczony przede wszystkim dla klientów, którzy w pierwszej kolejności uwzględniają wysoką jakość i wysoką niezawodność. Filtr XF składa się z najważniejszych elementów najwyższej jakości, takich jak element filtra, silnik zębaty, układ sterowania itd ..

W porównaniu ze zwykłym filtrem samooczyszczającym siatkowym, automatyczny filtr wstecznego płukania XF ma nieporównywalne zalety. Ma sztywny i trwały element filtrujący V-SLOT, bardzo jednolitą szerokość szczeliny, duży obszar filtra w pojedynczym filtrze, bardzo wysoki strumień objętości do 3000 m3 / h w pojedynczym filtrze, dokładna filtracja przy niskiej prędkości przepływu powierzchni, wysoka niezawodność. Odnosi się do filtracji brudnej wody zawierającej zanieczyszczenia typu szlamu olejowego, zanieczyszczeń miękkich i lepkich, zanieczyszczeń o dużej zawartości, niewielkiej ilości włosów i włókien.

Automatyczny filtr płukania zwrotnego z serii XF, którego zakres filtracji wynosi 50-2000 mikronów, a jego rozmiar linii jest dostępny od 2 do 24 cali Filtr XF ma 3 pod-serie: seria S, jako duży filtr obszaru filtrowania, dotyczy filtracji o wysokim natężeniu przepływu lub filtracji o wysokiej dokładności; Seria M, jako mały filtr z filtrem, stosuje się do filtracji o małym natężeniu przepływu lub filtracji zgrubnej; Serie T są specjalnie zaprojektowane do super wysokich przepływów przy zgrubnych ocenach. Zobacz rysunek na stronie 3, aby wybrać odpowiednią serię.

Automatyczny filtr płukania zwrotnego z serii XF może usuwać cząstki stałe z różnych zasobów wodnych i cieczy o niskiej lepkości (np. Chłodziwo obróbkowe). Sprawia, że ​​płyn spełnia wymóg czystości i chroni przed kluczowymi urządzeniami przed zatkaniem, zanikiem i zanieczyszczeniem. Zwiększa to kluczowe wyposażenie pod względem wydajności i trwałości. Filtr XF automatycznie pracuje nieprzerwanie w trybie on-line i redukuje koszty przestojów, koszty konserwacji i koszty pracy. Automatyczny filtr płukania zwrotnego XF jest zaawansowanym rozwiązaniem do samoczyszczącej się filtracji wody i cieczy o niskiej lepkości.

System samooczyszczania ACS

Filtr samoczyszczący ACS z filtrem XF integruje sterowanie równoległe zarówno z utratą ciśnienia, jak i ustawionym czasem. Klienci mogą kontrolować filtr, aby działał wydajnie w zależności od warunków eksploatacji. Dostęp do zdalnego sterowania DCS jest dostępny, jeśli wymagana jest konstrukcja wymagająca spłuczki. Tryb czyszczenia pod ciśnieniem działa w większości warunków i jest najbardziej efektywnym trybem wyzwalania czyszczenia, ponieważ spadek ciśnienia odzwierciedla akumulację placka filtracyjnego lub zapychanie elementów filtra. Kiedy spadek ciśnienia osiągnie ustawioną wartość, rozpoczyna się samooczyszczanie. Ogólnie sugerujemy 0,05 MPa jako wartość spadku ciśnienia czyszczenia. Można go ustawić w zakresie od 0,01 do 0,1 MPa zgodnie z konkretnym warunkiem. Ustawiony czas trybu czyszczenia można regulować w zakresie od 0 do 24 godzin. Jeśli tryb czyszczenia spadku ciśnienia działa nieprawidłowo, tryb ustawiania czasu nadal działa, co służy jako ostateczna ochrona bezpieczeństwa. Cykl czyszczenia należy ustawić w pobliżu średniego okresu, jak w trybie czyszczenia spadku ciśnienia.


ACS ma dwa typy instrumentów spadku ciśnienia. Przetwornik spadku ciśnienia może wyprowadzać spadek ciśnienia w czasie rzeczywistym, ma wysoką czułość i niezawodność i jest dobry do zdalnego monitorowania DCS; Przełącznik ciśnienia zaprojektowany specjalnie przez LIVIC ma wysoką czułość i długotrwałą niezawodność. Ma dwa nastawy spadku ciśnienia. Dokładność ustawienia wynosi ± 5 Kpa. Jeden punkt nastawczy służy do czyszczenia wartości spadku ciśnienia (np. 0,05Mpa), a drugi do alarmu, gdy spadek ciśnienia jest wyższy niż normalnie, co można połączyć z układem sterowania DCS.

Zasada działania wstecznego

[Filtrowanie] Ciecz wpływa do filtra przez wlot, część cieczy przepływa bezpośrednio przez elementy filtra z dolnych końców; inna część cieczy przepływa przez rurę rozdzielczą i do górnej części filtra, a następnie w tym samym czasie wpada do elementów filtrujących z górnego i dolnego końca, a następnie przepływa przez wewnętrzną powierzchnię elementu filtrującego i wychodzi z wylot. Zanieczyszczenia są przechwytywane przez elementy i placek filtracyjny powoli się gromadzi, co prowadzi do stopniowego wzrostu spadku ciśnienia między wlotem a wylotem. Wskazuje to, że placek filtracyjny osiąga określoną grubość, a strumień elementu filtrującego staje się mniejszy.

[Back-flushing] Po przekroczeniu ustawionej wartości spadku ciśnienia lub czasu uruchamia się program samoczyszczenia. Silnik zębaty napędza ramię czyszczące, aby wycelować w jeden element, aby częściowo zakryć górny koniec elementu i połączyć jego dolny koniec z dyszą czyszczącą. Następnie otwiera się zawór czyszczący i łączy element z rurą wyładowczą. różnica ciśnień pomiędzy dyszą zewnętrzną elementu a dyszą wyładowczą powoduje, że filtrat ponownie przepłukuje element filtrujący, placek filtracyjny jest usuwany i jest usuwany do dołu do rury kanalizacyjnej. Po wyczyszczeniu jednego elementu zawór zamyka się, a ramię czyszczące kieruje się do następnego. Po wyczyszczeniu wszystkich elementów filtrujących wszystkie sekwencje płukania wstecznego są zakończone.

[Pozycjonowanie] Tarcza pozycjonująca i ramię czyszczące są zainstalowane na wale napędzanym przez motoreduktor. Każdy otwór pozycjonujący na dysku pasuje do każdego elementu, a ramię czyszczące odpowiada jednemu otworowi. Gdy jeden otwór osiągnie kanał czujnika pozycjonowania, czujnik wysyła sygnał do zatrzymania motoreduktora. Ramię czyszczące wycelowało w jeden element w tym samym czasie. Zawór czyszczący otwiera się na kilka sekund, aż do wyczyszczenia elementu. Następnie silnik przekładniowy nadal się obraca. Gdy następny otwór na tarczy dotrze do kanału czujnika, silnik zębaty zatrzyma się i następny element zostanie wyczyszczony.

Dane techniczne:

Pod-seria XFM / XFS / XFT
Obowiązująca ciecz Woda i ciecz o niskiej lepkości (<40 cps), zanieczyszczenie <300 ppm
Najniższy poziom roboczy DP Różnica ciśnień pomiędzy wylotem a wylotem wyładowczym> 0,15 MPa
Zaprojektuj klasę ciśnienia 0,6 MPa / 1,0 MPa / 1,6 MPa / 2,0 MPa
Temperatura projektowa 0-95 ° C
Zakres strumienia objętości 17-8000 m³ / h
Obszar filtra 4970 cm² - 89530 cm²
Samoczyszczący DP 0,05 MPa - 0,07 MPa
System sterowania równoległe sterowanie różnicy ciśnień i czasu
DP Instrument Przetwornik różnicy ciśnień, presostat różnicowy
Silnik zębaty 120W, trójfazowy, 380V, stopień ochrony IP55, CCWU
Rozmiar wlotu i wylotu 2 "-24"
Standard połączenia kołnierz, HG20592-2009 (wersja standardowa), HG20615-2009 (kompatybilny z ANSI B16.5)
Element filtra Szczelinowy ekran z serii V-SLOT, materiał 316L / SuperDuplex / Ti2
Mokry materiał części 304 / 316L / CS, dostępny materiał specjalny (np. 904L, duplex SS)
Wewnętrzna podszewka Żywica epoksydowa, PA11 do obudowy CS lub specjalne wymagania antykorozyjne
Materiał uszczelniający obudowy NBR (Standard / VITON (FKM)
Zawór rozładowujący Pneumatyczny zawór lub zawór motylkowy ze stali nierdzewnej, klasa ochrony IP65
Zasilanie obiektu Sprężone powietrze: czyste i suche, 0,4-0,6 MPa, 380 V AC, 24 V DC

Aplikacje:

Obowiązujące branże: uzdatnianie wody, stal, miazga i papier, wydobycie, petrochemia, obróbka skrawaniem, komunalne, nawadnianie itp.

Typowe stosowane ciecze: Woda gruntowa, woda morska, jezioro, woda w zbiorniku, woda w stawie, obieg wody chłodzącej, zamarznięta woda, wysokie i niskie napięcie wytryskują w wodzie gruntowej, woda wytryskująca, woda grzewcza, woda uszczelniająca, woda chłodząca, studnie naftowe uwaga woda, proces cyrkulacji wody, chłodziwo obróbcze, środki czyszczące, woda czyszcząca itp.

Główne części

1 Wlot 2 Wylot 3 Ramię czyszczące 4 Silnik przekładniowy 5 element pozycjonujący 6 Element filtrujący 7 Płyta zakrywająca 8 Rura dystrybucyjna
9 Czyszczenie dyszy 10 Rozładowanie dyszy 11 Rozładowanie rury 12 Czyszczenie zaworu 13 Niefiltrowana ciecz 14 Filtrat 15 Siłownik 16 Odpowietrznik 17 Nóżka

Szczegóły kontaktu
Mr. Sun